Aktualności

ZAPISY DO PROGRAMU „SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW”

21 Sep 2021 09:09
Szkoła dla rodziców i wychowawców - to ogólnopolski program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi.

Logo Gminy Gaworzyce i Szkoły dla Rodziców

Szkoła dla rodziców i wychowawców - to ogólnopolski program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi. Uprzejmie Państwa informujemy, że Gmina Gaworzyce przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gaworzycach realizuje „Deklarację na Rzecz Rodziny w Zagłębiu Miedziowym”, której głównym celem jest ochrona takich wartości, jak: małżeństwo, rodzicielstwo i rodzina.

 

Szkoła dla rodziców i wychowawców” to cykl, podczas których uczestnicy mają okazję rozwinąć swoje rodzicielskie kompetencje. Spotkania te prowadzone są metodą warsztatową i mają charakter psychoedukacyjny. Dzięki nim uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie wyznaczać zdrowe granice w procesie wychowania i jak jest to istotne.

Rodzice i wychowawcy nabędą umiejętności słuchania, okazywania uczuć i pełnej akceptacji. Poznają i przećwiczą metody zachęcające dziecko do współpracy i samodzielności. Dowiedzą się, w jaki sposób budować reguły, wyciągać konsekwencje i rozwiązywać sytuacje konfliktowe.

 

Cykl spotkań odbędzie się w atmosferze dialogu i wymiany wzajemnych doświadczeń z zachowaniem pełnych obostrzeń sanitarnych.

Zajęcia rozpoczynają się w drugiej połowie września. (o szczegółach będą Państwo informowani telefonicznie przez prowadzących)

 

Zapisy do 24.09.2021r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gaworzycach przy ul. Okrężnej 85; 59 -180 Gaworzyce lub pod numerem telefonu 76 8316 267 bądź mailowo: poczta@gopsgaworzyce.pl

 

Należy podać imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy.

Ilość miejsc ograniczona. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Gminy Gaworzyce oraz KGHM.